sobota 20. února 2016

Móda jaro 2016: Top 10 trendů nové sezóny!

Přichází nová sezóna a s ní i nové módní trendy pro jaro a léto 2016. Možná to tak ještě za okny nevypadá, a podle předpovědi navíc má ještě nějaká ta sněhová nadílka přijít, ale já už jsem si dnes odbyla první letošní výběh a naladila se na jarní vlnu. A myslím, že je třeba se na jaro začít připravovat - alespoň prohlídkou nových módních tendencí. Protože podle mě se máme na co těšit!
SS16 Trends: The Spring 2016 Catwalk Trend Pictures
1. Party v nočních košilkách
Jedním z nejodvážnějších trendů nové sezóny jsou slip dress - šaty, které vypadají jako noční košilky. Jsou z lehkého materiálu, většinou se špagetovými ramínky a dávají velký prostor pánské představivosti :) Navazují tak na trend nošení spodního prádla jako svrchního oblečení z minulých sezón a inspiraci můžete nabírat například v kolekcích Celine, YSL nebo Pucci. 

2. Zahrajte si kostky
V kolekcích Victorie Beckham i Stelly McCartney jsme mohli pozorovat další výrazný trend, který pokračuje už z loňska - kostkovaný vzor. Jedná se asi o nejoblíbenější módní vzor vůbec, ale díky svěžímu novému provedení, které nám návrháři nabízí, se jen tak neomrzí. 

3. Ve víru barev
Někteří návrháři hráli zřejmě při vytváření svých kolekcí hru, kolik barev se dá do jednoho outfitu nacpat. A tak vznikly opravdu pestré kousky a kombinace, do kterých se buď zamilujete, nebo vám budou připadat trochu příliš. 

4. Jarní romantika
Jaro a romantika k sobě neodmyslitelně patří, a tak v kolekcích nechybí ani zamilované volánky a kanýry. Na jejich vlnu se naladily značky jako Roberto Cavalli či Michael Kors a podle mě je to jeden z nejlepších trendů nové sezóny. 

5. Pruhovaná přehlídka
Jestliže jsou trendy kostky, nemůžeme opomenout ani jejich věrné kamarády proužky. Nosí se především svislé, a taky ty trochu nakřivo. Místo klasické černé a bílé také návrháři Prady a Missoni sahali po výraznějších barvách. 

6. Lesk jako blesk
Blyštivé materiály vnesou do teplého jara trochu ochlazení a extravagance. V této sezóně se do nich zamilovali především Louis Vuitton nebo Isabel Marant.  

7. Zlatá devadesátá
Móda se ráda vrací do minulosti a letos vytáhla na světlo trendy kousky z 90. let. Pokud jste se v těchto letech stejně jako já narodili, bude to pro vás nejspíš také tak trochu srdcová záležitost. 

8. Jaro v řetězech
Máte-li rády výrazné doplňky, jistě vás potěší trend robustních řetězů, který byl na runwayích k vidění více než často. V kombinaci s jednoduchým outfitem nevypadá vůbec špatně!

9. Kabelky, které nejdou přehlédnout
Stella McCartney i módní duo Dolce&Gabbana předvedli ve svých kolekcích spousty kabelek s potisky tak výraznými, že si jich zkrátka nejde nevšimnout. Kromě výrazných barev jsme mohli často vidět také netradiční tvary. 

10.  Superdlouhé náušnice
A na závěr ještě jeden trend ze světa šperků. Až budete vybírat náušnice, sáhněte po takových, které vám budou sahat až po ramena, jak radí poslední móda. 

Žádné komentáře:

Okomentovat